Dny vědy a techniky ve Vimperku

Týden od 11. – 16. 11. 2019 bude plný zábavných vědecko-technických akcí a zajímavých přednášek. Pro žáky 8. tříd vimperských základních škol je připravena návštěva TV a rozhlasového vysílače Cukrák, který pro svůj provoz využívá technologie společnosti Rohde & Schwarz. Ve stejném termínu probíhá Týden vědy a techniky po celé České republice, který pořádá Akademie věd ČR.

Abychom dětem přiblížili svět vesmíru, proběhne pro základní školy z Vimperka a okolí přednáška Milana Halouska na téma “Kosmonautika a my”.

Letos je to 50.let, kdy člověk poprvé stanul na Měsíci. O letu na Měsíc bude v přednášce: “Apollo 11: Malý krok pro člověka, veliký skok pro lidstvo“  v úterý 12. 11. 2019 od 18:00 hod. v Kavárně ve Skále povídat pan Milan Halousek.

Dětskou duši hvězdám otevře dramaturg a moderátor Českého rozhlasu Dvojka, autor knih pro děti a popularizátor astronomie pan Vladislav Slezák v přednášce “Hvězdárna dětem”. 

Týden vědy a techniky bude zakončen přednáškou pro veřejnost českého astronoma a astrofyzika a popularizátora vědy v oblasti astronomie RNDr. Jiřího Grygara CSc. Sobotní odpoledne se ponese na téma “Jsme ve vesmíru sami?“ Odpověď získáte 16. 11. 2019 od 17:00 hod. v Cihelně ve Vimperku.

Více informací najdete zde.